Szeged városa 1887 óta biztosítja az ott lakók ivóvízellátását. Ezen időkben a legelső föld alatti vízhálózat egy 150 mm belső átmérőjű fa alapanyagú csőrendszerből volt. A régi csőhálózat rekonstrukciója magában foglalta az AVK megoldások telepítését is.
1900-tól a szegedi polgárok számára az ivóvíz öt kútból a város első vízművébe került, onnan a vizet gőzhajtású Worthington szivattyúk vezették a Szent István tér 1000 m3-es víztornyába. A régi víztorony Magyarország egyik első vasbeton-tornya volt – és még mindig működik.
A jelenlegi csőhálózat még mindig tartalmaz történelmi elemeket a késő 19. és a korai 20. századból, és mintegy 10 százaléka a ma használt hálózatnak az 1800-as években épült. A vízellátást egy 180-560 méter közötti mélységben húzódó, védett víztartó rétegen található kutak biztosítják, szegedi utcák alatt pedig száz éves, téglafalú csatornákban több száz kilométernyi szennyvízcsatorna fut.
A régi csőhálózat rekonstrukciójára került most sor, hogy a város vízellátó rendszerét fejlesszék. Szeged területén az ivóvíz átlagos napi kitermelése körülbelül 30-35 000 m3, melyet 85 kútból állítanak elő, és ezt 7 vízmű kezeli, 4 víztorony tározza és több mint 680 km vízcsőrendszer szállít.
Az AVK International A/S több mint 20 db DN300 tolózárral, 30 db DN300 Supa Maxi™ húzásbiztos idommal, beép. készlettel,csapszekrénnyel és egyéb tartozékokkal, valamint – az AVK történetében Magyarországon először – két DN300 és két DN150 aljzattal rendelkező kombi-tolózárral járult hozzá a rekonstrukcióhoz. A kombi-tolózár a vizet a vízmű egyik fő gépháza és az üzem előtti akna között lévő szállítóvezeték kereszteződésében osztja el.
A szegedi rekonstrukcióhoz az AVK megoldások kiválasztásának legfontosabb szempontjai a megbízhatóság, a robusztus kialakítás és a rugalmasság tökéletesek voltak a vízellátó hálózat további optimalizálásához. A tolózárakat és további szerelvényeket rendkívül rövid idő alatt szállítottuk le, csak öt hétbe telt, beleértve a két hetes nyári szünet is.